Jakie płytki ceramiczne wybrać do łazienki?

Wybierając płytki podłogowe do łazienki, nie można zrobić tego w sposób przypadkowy i nieprzemyślany. Każdy, nawet z pozoru najmniej ważny aspekt płytek może mieć później przełożenie na całą estetykę danego wnętrza. Jak zatem wybrać płytki ceramiczne, aby możliwie najlepiej pasowały do wnętrza posiadanej łazienki?

Jaki materiał?

Łazienka jest miejscem szczególnym w domu. Nie jest tak uczęszczana, jak korytarz i pokój dzienny, oraz nie jest narażona na tak duże ryzyko uszkodzenia, jak podłoga w kuchni.
Powoduje to, że w łazience nie jest się ograniczonym do konkretnego materiału, z jakiego wykonane zostaną płytki. Nie trzeba się martwic tym, czy np. glazura i terakota będą na pewno odpowiednio mocne i trwałe.

Rozmiar łazienki, a rodzaj płytek

Znacznie ważniejszym czynnikiem określającym rodzaj płytek podłogowych w łazience, jest sama łazienka, a mianowicie jej metraż.
Przyjęło się sądzić, że wielkość płytek zależy od wielkości pomieszczenia. Jest to nieco zbyt duże uogólnienie, ponieważ znacznie większe znaczenie ma to, jak dużo we wnętrzu łazienki będzie stało sprzętów.
Przykładowo w małej łazience, jednak posiadającej sporą część podłogi wolną od sprzętów, z powodzeniem stosować można duże kafle podłogowe. Ważne jest tylko to, aby uzyskać efekt co najmniej dwóch wolnych i widocznych linii kafelków na podłodze.
W przypadku mocno zagospodarowanej przestrzeni podłogowej pamiętać należy o tym, żeby płytki były nieco mniejsze, ale również, aby ich kolor był nieco bardziej stonowany, ponieważ krzykliwe płytki i zagracona łazienka to bardzo złe połączenie.

Comments are closed.

  • Montaż wiaty garażowej

    Różnego rodzaju wiaty mogą stanowić zabezpieczenie dla sprzętów i urządzeń znajdujących się na terenie jakiejś posesji. Dlatego właściciele różnych posesji bardzo chętnie stawiają na nich wiaty. Dzięki nim mogą uchronić swoje sprzęty nie tylko przed kradzieżą, ale również przed ich przypadkowym zniszczeniem przez ulewy czy silnie wiejący wiatr. Dlatego wydaje się, że wiaty będą cieszyły …»
  • Gdzie szukać ładnych i dobrze wykonanych mebli?

    Każdy konsument poszukujący wysokiej jakości produktów meblarskich powinien wziąć pod uwagę wiele opcji. W zależności od zasobności portfela, a także upodobań można odnaleźć idealne meble do domu. W Polsce bardzo łatwo dostępne są meble przywiezione z zachodnich krajów, takich jak Holandia. Są one dość mocno wyeksploatowane, co powoduje, iż murza przejść gruntowna renowacje w Polsce. …»
  • Skąd tak duża popularność nowoczesnych mebli?

    Jeśli ktokolwiek interesuje się sztuką, to z pewnością zwróci uwagę na fakt, iż wzorce modernistyczne pojawiają się w naszym życiu codziennym coraz częściej. Dotyczy to przede wszystkim mebli, które wykonywane są z coraz bardziej zróżnicowanych materiałów, a ich kształt może być bardzo różny od znanych klasycznych form. Meble zmieniają się bardzo dynamicznie. Futuryzm przenosi się …»