Jakie płytki ceramiczne wybrać do łazienki?

Wybierając płytki podłogowe do łazienki, nie można zrobić tego w sposób przypadkowy i nieprzemyślany. Każdy, nawet z pozoru najmniej ważny aspekt płytek może mieć później przełożenie na całą estetykę danego wnętrza. Jak zatem wybrać płytki ceramiczne, aby możliwie najlepiej pasowały do wnętrza posiadanej łazienki?

Jaki materiał?

Łazienka jest miejscem szczególnym w domu. Nie jest tak uczęszczana, jak korytarz i pokój dzienny, oraz nie jest narażona na tak duże ryzyko uszkodzenia, jak podłoga w kuchni.
Powoduje to, że w łazience nie jest się ograniczonym do konkretnego materiału, z jakiego wykonane zostaną płytki. Nie trzeba się martwic tym, czy np. glazura i terakota będą na pewno odpowiednio mocne i trwałe.

Rozmiar łazienki, a rodzaj płytek

Znacznie ważniejszym czynnikiem określającym rodzaj płytek podłogowych w łazience, jest sama łazienka, a mianowicie jej metraż.
Przyjęło się sądzić, że wielkość płytek zależy od wielkości pomieszczenia. Jest to nieco zbyt duże uogólnienie, ponieważ znacznie większe znaczenie ma to, jak dużo we wnętrzu łazienki będzie stało sprzętów.
Przykładowo w małej łazience, jednak posiadającej sporą część podłogi wolną od sprzętów, z powodzeniem stosować można duże kafle podłogowe. Ważne jest tylko to, aby uzyskać efekt co najmniej dwóch wolnych i widocznych linii kafelków na podłodze.
W przypadku mocno zagospodarowanej przestrzeni podłogowej pamiętać należy o tym, żeby płytki były nieco mniejsze, ale również, aby ich kolor był nieco bardziej stonowany, ponieważ krzykliwe płytki i zagracona łazienka to bardzo złe połączenie.

  Badania prenatalne jak wyglądają