Nowoczesny salon

Każdy z nas posiada salon w swoim mieszkaniu. Wiemy też, że spędza się w nim najczęściej czas wspólnie z bliskimi. Jest to miejsce pełne dobrej atmosfery i zabawy. Dlatego też projekt salonu powinien być dobrze przemyślany pod kątem spędzania czasu. Niekiedy salony nie są zbyt wielkie, dlatego warto wtedy postawić na odpowiednie zagospodarowanie go. Nie zagracaj powierzchni podłogi, natomiast zaaranżuj kąty i ściany. Bardzo dobrym pomysłem jest użycie wiklinowych koszy w zamian za zwykłe nudne półki. Bez problemu zamontujesz je na haczykach ozdobnych, a same kosze będą ciekawą dekoracją.

Są także wytrzymałe, więc się nie rozpadną od ciężaru. Będą dobrym miejscem do przechowywania gazet, zabawek czy innych przedmiotów, które mamy zazwyczaj pod ręką. Bardzo dużą ofertę ciekawych produktów i dekoracji znajdziesz na stronie:

Aranżacje salonów w wysokich kamienicach

Jeśli mieszkasz w dużym mieście istnieje prawdopodobieństwo, że mieszkasz w starszej kamienicy. Charakterystycznym jest dla nich wysoki sufit. Często w takich przypadkach obniża się go. Ale wysoki sufit może być jednak dla Ciebie zaletą. Po pierwsze pomieszczenie optycznie jest większe. Dobrym pomysłem na schowanie bałaganu jest zamontowanie ukrytych szafek właśnie zaraz pod sufitem. Biały kolor ścian i szafek idealnie się ze sobą zleje. W salonie proponujemy ci proste meble.

Co niektóre mogą być ścięte pod kątem, co odsłoni większą przestrzeń podłogi. Wykorzystaj złudzenia optyczne. Dzięki nim sprawisz, że pokój będzie wyglądał na większy i bardziej przestrzenny. Atutem będzie tutaj właśnie wysoki sufit. Dodatkowo bez problemu możesz zamontować w takim pomieszczeniu przepiękny żyrandol. Popularne jest także teraz połączenie ze sobą szarych ścian z białymi listwami. Są to proste i uniwersale kolory, które wpasują się wszędzie. Idealnym dopełnieniem będzie tutaj żyrandol w stylu eklektyczym.

  Toaletka nowoczesna do sypialni

Tapety w salonie?

Rozglądając się po mieszkaniach możemy stwierdzić, że popularne i modne stały się efekty malarskie. Bez problemu znajdziemy w sklepach gotowe tapety w piękne i niepowtarzalne wzory. Jeśli masz poczucie estetyki na pewno oś znajdziesz. Popularny efekt ombre na zasłonach czy dywanach bez problemu dopasujesz do wybranych tapet. Wybieraj raczej jasne kolory. Blada i świeża zieleń jest teraz hitem na świecie. Bez problemu wpasuje się ona w nowoczesne czy rustykalne style. Dodatkowo dobierz do niej brązy i szarości. Będą pasować idealnie. Dopełnić całości można za pomocą drewnianych mebli i drewnianej podłogi.

Popularnym jest także podzielenie salonu na pół przy pomocy kolorów. Pierwszą połowę pomaluj na biało i zastosuj szarą wapienną podłogę. Drugą połówkę podkreśl wyrazistym błękitem i oraz nowoczesnym fotelem – stwórz w ten sposób wygodny kąt. Kiedyś tapeta była niemodna i staromodna, lecz teraz się to zmieniło. Jest to rozwiązanie tanie i dla każdego. W ten sposób możesz wyrazić siebie. Dopasuj do niej idealne dodatki. Ciekawe rozwiązania stworzą niepowtarzalną przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem jest także dodanie żyrandolu – albo długiego albo krótkiego.