Palety przemysłowe- czym się charakteryzują?

Według definicji, palety przemysłowe są paletami drewnianymi bądź plastikowymi, które są odpowiednio dostosowane do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Mogą mieć one różne rozmiary, tak by mogły być maksymalnie wykorzystane przez firmę. Mają one dużą ładowność, co gwarantuje maksymalną stabilność i bezpieczeństwo podczas transportu. Jednym z zastosowań palet przemysłowych jest bezryzykowny transportu i składowania ciężkich ładunków dynamicznych i statycznych. Stosowanie palet przemysłowych jest najczęściej ekonomicznym, bezpiecznym i niezwykle trwałym rozwiązaniem dla wielu gałęzi przemysłu.

Istnieje wiele towarów, które transportuje się na paletach przemysłowych. Są to np. produkty woreczkowane, pudełkowe; wykorzystuje się je również do beczek, bębnów, maszyn, ciężkiego sprzętu i transportu towarów. O paletach przemysłowych mówimy również w przypadku opakowań przeznaczonych do transportu towarów w przemyśle spożywczym- mają one odpowiednie specyfikacje i certyfikaty do kontaktu z żywnością.

Gdzie w Poznaniu można kupić odpowiednie palety przemysłowe?

Palety przemysłowe, mimo że wykorzystywane w tak wielu gałęziach, nie wszędzie są produkowane. Są one dostępne w Poznaniu, gdzie prym w temacie palet wiedzie firma TEFRA, która od dwudziestu pięciu lat zajmuje się paletami i wie o nich praktycznie wszystko. Wszystkie informacje dotyczące palet znaleźć można na stronie przedsiębiorstwa Znajdziemy tam również kontakt do przedstawicieli firmy.

W przypadku, kiedy potrzebujmy większej ilości palet, czy mamy siedzibę firmy na terenie województwa wielkopolskiego, możliwe jest skorzystanie z opcji przywozu nowych i odbioru starych palet. Przedstawiciele firmy są doradcami, którzy pomogą w wyborze odpowiedniego rozmiaru czy rodzaju palety, pomogą w złożeniu odpowiedniego zamówienia i omówią najkorzystniejsze dla klienta warunku dostawy towaru do siedziby przedsiębiorstwa.

Specyfikacja palet przemysłowych

Najczęściej spotykany rozmiar palet przemysłowych to 1000×1200 mm. Wymiary palet przemysłowych mogą się różnić w zależności od kontynentu i standardu. Można je wykorzystywać zarówno do transportu, jak i do magazynowania towaru. Są one wykorzystywane przez przemysł chemiczny, naftowy, stalowy, motoryzacyjny, oraz transport i magazynowanie produktów handlowych. Mogą być one dwu- lub czterokierunkowe. Oznacza to, że można je podnosić wózkiem odpowiednio z dwóch bądź czterech stron. Palety przemysłowe wykonane są z drewna iglastego i liściastego.

  Meble dla niemowlaka: Wybór i funkcjonalność dla rodziców

Grubość desek dolnych palet wynosi 22-24 mm, a poprzecznych – 22-25 mm (odcięte naroża). Mogą być suszone i poddawane obróbce cieplnej. Mają różną nośność: 1.000 kg przy ładunku rozłożonym losowo na powierzchni palety; 1.500 kg, jeśli ładunek jest równomiernie rozłożony na powierzchni palety oraz 2.000 kg, jeśli ładunek jest zwarty i równomiernie rozłożony na całej powierzchni palety. Możemy je wykorzystywać w zależności od naszego zapotrzebowania.